Капелен Трофи бе първото състезание от сезона за Марти. Изненадата бе, че участниците в Junior X30 трябваше да карат в Senior X30! Освен Марти имаше само още един пилот под 15 години, всички останали бяха по-големи. Въпреки това Мартин направи достоен дебют за 11 годишен.
Да го подкрепят бяха дошли представители на българската диаспора в кантона Берн.

Пилотите бяха много силни като дори и победителя в Мото2 Доминик Аегертер бе един от конкурентите на Марти!
В квалификацията Марти даде 10-то време, точно зад швейцарския Мото2 пилот, но това време не отговаряше на потенциала му. Налягането на задните гуми бе сгрешено, прекалено високо за условията и затова карта постоянно се пързаляше.
Първото състезание бе доста скучно. Марти стартира 10-ти и завърши 10-ти, отново наляганията на гумите не бяха точни и карта се пързаляше прекалено много.
Във второто състезание Марти направи добър старт, но още на първия завой бе част от катастрофа с 5 карта. Докато се разкачат той загуби цяла обиколка, а също и кормилната му щанга бе изкривена. Така той завърши 18-ти откъдето трябваше и да стартира на финала.

Тъй като Марти трябваше да стартира от тази задна позиция отбора взе решение да рискува и да настрои карта за сухо състезание. Преди старта валеше и залога бе, че дъжда ще спре и пистата ще изсъхне, но за съжаление това не се случи. Марти финишира 16-ти и нямаше възможност да покаже истинската си сила в дъжда.

Като обобщение, това бе едно много поучително състезание. Марти направи своя дебют срещу много по-опитни и възрастни пилоти, но въпреки липсата си на опит в клас Senior(a той никога не е карал дори и в Junior) той успя да даде време само на 0.4 сек. от пол-позишъна!
Това е един много обнадеждаващ резултат който демонстрира неговия голям потенциал и ни дава много надежди за бъдещето!