Уикенда на 18-19 Юли се проведе поредния кръг от шампионата на Шафхаузен, този път домакин бе трасето Левие във Франция. Пистата е дълга 1172m и е изпълнена с много бързи и коварни завои. В началото на тренировките Марти трябваше да свикне с трасето което той не познаваше много добре, но което пък е домашно за конкурентите му в клас Юниор. Пистата определено му допада на стила, но е много лесно да се направи грешка на такова бързо трасе.

Този път Марти и конкурентите му в клас Юниор нямаха никакъв шанс срещу пилоти от клас Сениор просто защото разликата в моторите си казваше думата на дългите прави.

В квалификацията Марти записа 5-то време на 0.5 от пол-позишъна в класа си. Това бе неочаквано за него и той трудно го прие. Пистата в Левие е трудно трасе с конфигурация подобна на тези в WSK. Това бе и първо за него състезание на пистата и когато е прекалено малък за класа си, а конкурентите му познават отлично трасето е нормално да не е първи.

В първия манш след стабилно каране и много мъжки битки с/у по-бавните пилоти в Сениор Марти успя да финишира 4-ти, но по-странното е, че успя да подобри времето си от квалификацията по време на състезанието с 0.2 сек!

За втория манш той имаше големи надежди, но моторът му блокира и така той не завърши.

Заради това отпадане му се наложи да стартира от последната 24-та позиция за финала. Марти обаче си беше научил урока от предишните няколко кръга когато винаги в първия завой ставаше катастрофа и той биваше въвлечен. Този път стана катастрофа, но той успя ловко да се измъкне на 12-та позиция! След това Марти направи стабилно каране, но винаги твърд и агресивен в битките. Така той финишира 3-ти във финала, което в общото класиране от 3-те състезания му отреди 4-та позиция.

Това бе много важен уикенд който демонстрира прогреса на Марти в състезателни условия, той показа много зрялост в битките, но също така и разликата в опита между него на 11 и конкурентите му които са с поне 2-3 години по-големи от него.

Следващото му състезание от шампионата на Шафхаузен е на пистата Ауторейле, друго дълго, непознато и технично трасе във Франция, но Марти е много амбициран да навакса разликата между себе си и конкурентите в квалификацията.