Последният кръг от картинг шампионата на Шафенхаузен бе на пистата Волен в Швейцария на 24ти октомври. Това трябваше да бъде решаващият кръг в битката за второто място в шампионата и точно затова се подготвяше Марти. За съжаление това не стана, защото конкурента му в тази битка Матиас Бишофбергер не дойде на пистата, а преди състезанието бе направил протест срещу Марти! Причината е, че Марти се състезава в клас Юниор срещу пилоти от Сениор в първите два кръга(Лис и Левие) за което има точки. Това е странен протест като двата възможни варианта са Марти да бъде 2-ри в клас Сениор или шампион в клас Юниор и 3-ти в Сениор.
Уикенда не започна много добре за Марти и в квалификацията той бе само 6-ти, което му е най-лошия резултат за сезона. Квалификацията на Волен е по-важна защото пистата е по-къса и по-бавна от пистите в предишните кръгове и затова изпреварването е по-трудно.
Стартирайки от средата се оказа рисковано за Марти и той бе избутан на старта, като след това се завърна на пистата последен. За пореден път обаче той показа борбеност и успя да стигне до 4-тата позиция на финала.
За второто състезание Марти направи отличен старт и скоро бе 2-ри, но тогава направи грешка и така завърши 6-ти.
За съжаление нещата не се подобриха, а влошиха за финалното състезание. Мотора на Марти не можа да запали и той стартира от бокса, но отново с поредица от изпреварвания се изкачи до 5-тата позиция.
Разочарованието от 5-та позиция показва колко много Марти е израснал като пилот този сезон. Той все още е с 4 години по-малък от следващия най-млад пилот в клас Сениор, но въпреки това успя да спечели много подиуми като подобри много техниката си на каране през този кратък сезон.
Състезанието във Волен бе в съботата, но в неделята Марти имаше още едно състезание! Този път той трябваше да се върне отново при рента картовете в 4 часовото състезание на пистата в Рогвил.
Миналата година той доминира 24 часовото състезание на пистата като бе с повече от 1 секунда по-бърз от всички, но този път имаше лош късмет и му се падна бавен карт като времената му бяха с 1.6 сек. по-бавни от миналата година!
Това състезание се радваше на огромен интерес от пилоти и организаторите решиха да направят две 4 часови състезание, а победителя да бъде определен в един финал от 21 об.
Марти кара във финала в който трябваше да стартира 5-ти. Той се бори много мъжки и успя да стигне до 2-тата позиция, но не остана време да изпревари първия.
Така това стана поредният уикенд в който Марти успя да спечели трофей през този сезон!